Fundusz Wsparcia Kultury

Fundusz Wsparcia Kultury to pomoc finansowa ze strony polskiego rządu kierowana do sektora kultury. Do wsparcia uprawnione zostały samorządowe instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy, prowadzący działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca.

Celem Funduszu jest zapewnienie stabilnego funkcjonowania instytucji i utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia w sektorze kultury, jako rekompensaty za utracone z powodu epidemii przychody.

 

Jak doskonale wiemy, branża muzyczna, ściśle związana z techniką estradową to jedna tych branż, które jako jedne z pierwszych zaprzestały swoich działań z uwagi na światową epidemię.

 

Miło nam zatem poinformować, iż otrzymaliśmy wsparcie ze środków Funduszów Przeciwdziałania COVID-19. Środki otrzymane według projektu, zostaną przeznaczone na poprawę dostępu społeczeństwa do instytucji kultury lub obiektów dziedzictwa kulturowego i działań, w tym koszty digitalizacji i stosowania nowych technologii, a także koszty poprawy dostępności dla osób niepełnosprawnych.

 

To dzięki wsparciu Funduszu możemy ponownie powrócić do naszych działań, poszerzać ich zakres oraz rozbudowywać zaplecze techniczne.

Chcesz podjąć z nami współpracę? Zapraszamy do kontaktu!