Streaming Requiem Warszawa

W dniu 04.06.2021 z przyjemnością zrealizowaliśmy streaming video live z wielkiego wydarzenia kulturalnego w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Warszawie, jakim jest 30. Festiwal Mozartowski, zorganizowany przez Warszawską Operę Kameralną. To koncert, na który publiczność zawsze czeka z utęsknieniem. W tym roku, ze względu na limity w ilości uczestników, wielu z radością skorzystała z możliwości udziału w transmisji internetowej.
Transmisja na żywo Requiem w Warszawie

Niesamowici soliści przenieśli nas do innego świata. Requiem to dzieło osnute niezwykłą tajemnicą kompozycji. Mozart bowiem nie znał nazwiska osoby, która zamówiła dzieło. Dziś wiemy, że był to hrabia Franz Walsegg. Mozart skomponował requiem u schyłku swojego życia. Kolejne nuty spisywał pomiędzy jawą a stanami z wysoką gorączką i majakami. Był przekonany, że tworzy mszę żałobną za swoją duszę. Zmarł podczas tworzenia. Dzieła dokończył jego serdeczny przyjaciel – Süssmayr. Dziś słuchając tego niezwykłego dzieła, jesteśmy przekonani o geniuszu kompozytora. Profesjonalny streaming tego wydarzenia oraz zapewnienie nagłośnienia na najwyższym poziomie, pozwoliły na ukazanie całego wzniosłego charakteru koncertu

 

Uczestnicy streamingu mieli możliwość obejrzenia festiwalu bez konieczności wychodzenia z domu na dowolnym urządzeniu mobilnym – na komputerze, laptopie, tablecie a nawet telefonie.

 

To była niezwykła realizacja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.