Transmisja online z występu sopranistki Simone Kermes

Realizacja transmisji online na żywo umożliwia Ci uczestnictwo w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych bez wychodzenia z domu. 5 lipca miałeś szansę zobaczyć na żywo występ Simone Kermes, jednej z najwybitniejszych oraz najwszechstronniejszych śpiewaczek operowych. Wystąpiła ona na 30. Festiwalu Mozartowskim, który odbył się w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Występ sopranistki Simone Kermes transmitowany przez NDsound

NDsound był odpowiedzialny za realizację dźwięku do transmisji internetowej, którą można było obejrzeć na platformie ewejsciowki.pl Między innymi dzięki nam mogłeś zobaczyć występ tej wspaniałej sopranistki, która zaczarowała zgromadzoną w Teatrze Polskim publiczność. Niezwykłej Simone Kermes w trakcie występu towarzyszyli Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej: Orkiestra MACV (Musicae Antiquae Collegium Varsoviense) pod dyrekcją Kuby Wnuka oraz Zespół Wokalny z profesorem Krzysztofem-Morozem na czele.

Podczas koncertu widzowie mogli usłyszeć kompilację dzieł, które są szczególnie bliskie sercu Simone Kermes. Artystka najlepiej odnajduje się w muzyce barokowej (dlatego też nazywana jest Królową Baroku), więc na Gali Finałowej nie mogło zabraknąć wyjątkowych utworów z oper pierwszej połowy XVIII wieku. Uczestnicy streamingu video live online usłyszeli między innymi słynną Arię Kleopatry ,,Piangeró, la sorte mia’’ z opery Juliusz Cezar G. F. Händla. Na Festiwalu Mozartowskim nie mogło zabraknąć muzyki patrona tego wydarzenia. Oglądając profesjonalny streaming z Gali Finałowej mogłeś usłyszeć najsłynniejsze uwertury kompozytora oraz mniej znane utwory.